ЮРИДИЧНІ ПОСЛУГИ ЛЬВІВ – АДВОКАТСЬКЕ БЮРО АНДРІЯ ВОЛИНЦЯ. Консультація адвоката для бізнесу

ПЕРЕВІРКА НОВОБУДОВИ ПРИ КУПІВЛІ ЖИТЛА: ЯК КУПИТИ КВАРТИРУ І НЕ ВТРАТИТИ КОШТИ

ПЕРЕВІРКА НОВОБУДОВИ ПРИ КУПІВЛІ ЖИТЛА: ЯК КУПИТИ КВАРТИРУ І НЕ ВТРАТИТИ КОШТИ

 

Купити квартиру в новобудові мріє ледь не кожен. Рано чи пізно це станеться. Адже «житлове питання» – невід’ємна складова щастя. 

Як купити житло в новобудові і не втратити кошти? Які документи слід перевірити в Забудовника? Які пастки приховує договір із забудовником? Якщо Вам цікаво дізнатись відповіді – тоді про усе це читайте далі.

Купівля квартири – справа відповідальна. Тому до цього питання варто підійти з усією серйозністю. Але навіть якщо Ви  з поміж різноманіття новобудов вибрали найбільш хороший варіант, не спішіть підписувати договір із забудовником. Краще спочатку перевірте новобудову.

Дуже часто люди, витрачаючи кошти на придбання квартири за сотні тисяч гривень, вирішують зекономити на юридичній консультації у 500-2000 грн., і в кінцевому результаті отримують замість омріяної квартири суцільну довготривалу тяганину за повернення своїх заощаджень від недобросовісного забудовника. 

Як же убезпечити себе від можливих юридичних ризиків при купівлі житла в новобудові?

Адвокатське бюро Андрія Волинця спробує надати Вам декілька корисних юридичних порад в цьому питанні.

 

ПОРАДА №1

НЕ ЖЕНІТЬСЯ ЗА НИЗЬКОЮ ЦІНОЮ

Найбільша помилка більшості клієнтів, які стають жертвою недобросовісних забудовників – придбання житла за надто низькими цінами. Справді, ринок нерухомості на сьогодні є досить конкурентним. Це в свою чергу змушує забудовників вести активну боротьбу за клієнта. Як правило, найбільшим козирем у цій боротьбі є пропозиція житла за найнижчими цінами.  “Купити квартиру дешево” “доступні ціни на житло в новобудовах” “акційні ціни на квартири в новобудовах” закликають рекламні борди Забудовників.

Однак «дешево» майже завжди означає «неякісно» та «небезпечно». Пропонуючи низьку ціну забудовник сподівається на активне залучення коштів, які б дозволили йому накопичити необхідну суму для запуску будівництва.

Поширеною є практика продажу житла ще на етапі котловану (до початку будівельних робіт), коли в забудовника ще немає навіть дозволу на будівництво. Слід усвідомити, що продаючи нерухомість за надто низькою ціною Забудовник буде економити на якості будівельних матеріалів та на надійності і безпеці будинку.

Крім цього, ціна продажу не може бути нижчою за собівартість будівництва. Ніхто не може працювати у збиток. Відтак, занадто низька ціна може бути першим тривожним дзвіночком і однією з ознак прихованої афери чи фінансової піраміди.

 

ПОРАДА №2

ПЕРЕВІРТЕ ІНФОРМАЦІЮ ПРО ЗАБУДОВНИКА

Звичайно, кожен з нас при прийнятті рішення щодо покупки квартири звертає увагу на репутацію Забудовника:

1) Чи є компанія Забудовника надійною та перевіреною (який досвід  будівництва, реалізовані проекти, збудовані об’єкти, репутація на ринку нерухомості тощо)?

2)- Чи Забудовник має необхідні документи (ліцензії) та потужності для будівництва будинку?

3)- Чи Забудовник та Замовник будівництва це одна особа, чи різні компанії (якщо різні – то які між ними відносини). 

Як правило, купуючи квартиру в новобудові клієнти більше довіряють забудовникам, у яких вже є успішно реалізовані проекти та здані в експлуатацію будинки. 

Адже це ознака того, що у них є позитивний досвід завершення будівництва та виконання робіт вчасно та якісно. 

Не завжди цю інформацію можна всебічно перевірити. Але для цього можна скористатись допомогою фахівців. Зокрема, станом на сьогодні існує досить багато сервісів щодо перевірки забудовника (наприклад, ЛУН.ЮА DOM.RIA Енциклопедія новобудов та ін.) та перевірки новобудов. Покупці квартир в новобудовах Львова, Києва, Харкова, Одеси активно користуються зазначеними агрегаторами новобудов.

Також в мережі інтернет можна ознайомитись з інформацією про вже завершені об’єкти, оглянути їх стан, почитати відгуки клієнтів чи мешканців будинків, ознайомитись з інформацією на інтернет-форумах та в соціальних мережах. 

Якщо у Вас немає на це достатньо часу, Ви можете звернутись по допомогу до відповідних брокерських компаній або спеціалістів з нерухомості, які працюють на цьому ринку і знають його зсередини. Однак, найважливіше – потрібно провести юридичну перевірку Забудовника. 

У цьому без допомоги юриста у сфері нерухомості Вам не обійтись. 

Юрист з нерухомості володіє достатніми знаннями про те, яка саме інформація про Забудовника міститься в офіційних реєстрах; чи є у нього необхідні дозвільні документи; чи не має у нього юридичних проблем чи судових спорів з іншими особами або з владними органами; чи не перебуває він на стадії банкрутства або ж немає інших проблем, які негативно впливатимуть на хід будівництва.

Не зайвим буде теж перевірити інформацію про інших учасників будівництва. Зокрема, важливим є перевірити інформацію про Генпідрядника, який виконує на об’єкті будівельні роботи. Також дуже часто компанія-Забудовник не завжди є номінально Замовником будівництва. Тому дозвільні документи можуть бути оформлені на одну компанію, а будівництво і залучення коштів здійснюється через компанію-девелопера, яка і буде стороною за договором.

 

ПОРАДА №3

УВАЖНО З’ЯСУЙТЕ СХЕМУ ЗАЛУЧЕННЯ КОШТІВ У БУДІВНИЦТВО

Станом на сьогодні існує чимало юридичних механізмів (схем) по залученню коштів у будівництво житла. Деякі із схем є більш поширеними, деякі – зустрічаються досить рідко. Так чи інакше, найголовнішим для Вас є те, щоб пропонована Забудовником схема була легальною та відповідала вимогам законодавства.

В іншому випадку Ви ризикуєте або втратити свої кошти, або стикнутись із труднощами на кінцевому етапі оформлення права власності на квартиру. Також слід зазначити, що кожна із схем має свої переваги і недоліки (як для клієнта так і для забудовника). 

Сьогодні найбільш поширеними схемами є купівля житла в новобудові через форвардні контракти та через попередні договори купівлі-продажу квартири. Також не рідко зустрічаються залучення коштів в інвесторів через фонди фінансування будівництва (ФФБ) або через житлово-будівельні кооперативи (ЖБК). Кожна із схем фінансування має свої переваги та недоліки. Розібратись у цьому самостійно буває досить непросто.

Тому, Вам слід перед тим як наважитись вкласти свої гроші в новобудову, уважно зважити усі «за» і «проти», а також – проконсультуватись з юристом, чи відповідає запропонована схема будівництва чинному законодавству. Юрист з нерухомості допоможе Вам у цьому.

 

ПОРАДА №4

ЧИТАЙТЕ ДОГОВІР ТА ВИМАГАЙТЕ ВРАХУВАННЯ СВОЇХ ІНТЕРЕСІВ

Основним документом, який дає Вам право в майбутньому претендувати на омріяні квадратні метри – є договір із Забудовником про придбання житла. В залежності від вибраної схеми, його назва може відрізнятись. Однак суть його зводиться до того, що взамін за сплачені кошти Ви по завершенні будівництва отримаєте право власності на квартиру у новозбудованому будинку. 

Найголовніша порада – уважно проаналізуйте цей Договір. 

Як правило він складений на користь Забудовника, де Ваші права є мінімальними а обов’язки – максимальними. 

Однак, не бійтесь відстоювати свої права при укладенні і підписанні договору купівлі-продажу квартири. Попросіть у забудовника проект майбутнього договору, проконсультуйтесь зі своїм юристом. 

Визначте найбільш важливі і критичні для Вас умови, і спробуйте відкоригувати ці умови на свою користь. 

Слід зазначити, що дуже мала кількість забудовників іде на поступки в частині коригування окремих пунктів договору. Однак, при достатній юридичній аргументації та наполегливості Вашого юриста, Забудовник може піти на це. В результаті Ви отримаєте більш дієвий інструмент впливу на Забудовника, та матимете більше шансів на захист своїх прав. В іншому випадку – ризикуєте залишитись без квартири в новобудові. Адже станом на сьогодні є безліч випадків проблемних новобудов та недобросовісних забудовників.

 

ПОРАДА №5

ПІДПИСУЙТЕ ДОКУМЕНТИ В ПРИСУТНОСТІ ЮРИСТА

Забудовники завжди намагаються відстояти вигідні для них умови при укладенні та підписанні договору. Дуже часто буває, що в ході переговорів клієнту вдається добитись ряду преференцій та знижок. 

Однак, в кінцевому результаті важливим є те, що буде зафіксовано у підписаному сторонами договорі. Ваша неуважність на цьому етапі може Вам дорого коштувати. Завжди краще мати біля себе помічника, який проконтролює до кінця чи відповідає написане в договорі тим досягнутим домовленостям, чи не допущено помилки у важливих для Вас умовах, та які саме документи Забудовник передасть Вам за підсумками угоди. Покупка такої вартісної речі як квартира не допускає дрібниць. 

Як знаємо, лукавий криється в дрібницях. 

Завдання фахового юриста з нерухомості – докопатись до дрібниць та вивірити усі деталі. Адже на кону – Ваші багаторічні заощадження, якими Ви ризикуєте в даний момент.

Тому, найважливіше з усього – щоб в кінцевому результаті Ви в обумовлені строки отримали омріяне житло хорошої якості за прийнятною ціною. А для цього, Вам знадобиться допомога фахівця з нерухомості та юриста.

Вдалих покупок на ринку нерухомості… і фахового консультанта при укладенні договорів із забудовником.

Якщо Ви бажаєте скористатись нашими юридичними послугами в сфері нерухомості та замовити юридичну перевірку квартири в новобудові м.Львова – телефонуйте до нас та завітайте до офісу адвокатського бюро у м.Львів.

Підписуйтесь на нашу FACEBOOK-сторінку та читайте ще більше цікавих матеріалів на юридичну тематику.

Також знайомтесь з іншими нашими публікаціями на нашому сайті та замовляйте юридичні послуги у м.Львів  в Адвокатському бюро Андрія Волинця. 

Ми завжди до Ваших послуг!

#купити_квартиру #перевірка_новобудов  #юридичні_послуги_львів #Як_перевірити_новобудову

Close Menu