ЮРИДИЧНІ ПОСЛУГИ ЛЬВІВ – АДВОКАТСЬКЕ БЮРО АНДРІЯ ВОЛИНЦЯ. Консультація адвоката для бізнесу

САМОСТІЙНА ПЕРЕВІРКА КВАРТИРИ В НОВОБУДОВІ: НАСКІЛЬКИ ЦЕ РЕАЛЬНО І БЕЗПЕЧНО? КОНСУЛЬТАЦІЯ ЮРИСТА З НЕРУХОМОСТІ

САМОСТІЙНА ПЕРЕВІРКА КВАРТИРИ В НОВОБУДОВІ: НАСКІЛЬКИ ЦЕ РЕАЛЬНО І БЕЗПЕЧНО? КОНСУЛЬТАЦІЯ ЮРИСТА З НЕРУХОМОСТІ

Придбання квартири в новобудові – досить поширене явище в Україні. Львів, Київ, Одеса, Дніпро, Харків  та менші обласні центри в останні роки переживають бум житлового будівництва. Від назв ЖК в столиці і в деяких містах складається враження, що з вікон цих новобудов відкривається райський краєвид або мінімум вид на лазурове узбережжя. Монте-Карло, Венеція, Барселона, Женева, а  такі слова як «town”, “tower”, “ city” і  «village» – це майже обов’язкова умова назви будь-якого ЖК.

Однак, чи завжди за гучними і солодкими назвами  житлових комплексів ховаються надійні забудовники? Чи легко отримати омріяне житло, заплативши чималі кошти за квартиру в новобудові?

Так чи інакше, довіряти назві ЖК не варто. Обов’язково слід перевірити інформацію про ЖК в інтернеті та на форумах. Для цього є багато корисних ресурсів, які у цьому Вам допоможуть.

 

ВІДКРИТІ ДАНІ

Інформація про забудовника міститься у відкритих державних реєстрах та базах даних. З кожним роком все більше реєстрів з важливою інформацією про фізичних і юридичних осіб з’являються в публічному доступі.

Найбільш поширений з них – це Єдиний державний реєстр юридичних осіб і фізичних осіб –підприємців. При державній реєстрації бізнесу, дані про це заносять у ЄДР. Інформація в ЄДР допоможе з’ясувати хто є засновниками та кінцевими бенефіціарами компанії-забудовника, який розмір статутного капіталу, де знаходиться компанія та хто її керівник.

Ще один корисний ресурс – це публічна кадастрова карта України. На ній нанесені земельні ділянки. За допомогою цієї карти можна знайти місце розташування ділянки та дізнатись про її правовий статус та цільове призначення. Дуже часто будівництво відбувається на земельних ділянках, які не призначені для цього. Тому перевірка земельної ділянки є вкрай важливою. Адже неправильне цільове призначення земельної ділянки може бути причиною зупинки будівництва контролюючими органами.

Крім цього, важливу інформацію можна отримати з офіційного сайту Державної архітектурно будівельної інспекції. До 2020 року на цьому сайті відображалась інформація про видані дозвільні документи на будівництво. Крім цього можна також ознайомитись із ліцензованими учасниками будівництва.

Адже дуже часто забудовник не веде будівельні роботи а лише продає квартири. Будівництво здійснюється спеціалізованими будівельними компаніями, які виступають генеральними підрядниками будівництва. Це важливий учасник будівництва ЖК. Наявність ліцензії на будівельні роботи – обов’язкова умова проведення будівельних робіт на об’єктів. Перевірити наявність у генпідрядника ліцензії можна теж на цьому ресурсі.

 

ІНТЕРНЕТ-СЕРВІСИ

З кожним роком все більше корисних ресурсів та сервісів  з’являється в інтернет-просторі. Не виключення – і юридичні сервіси або інші корисні ресурси, які містять важливі юридичні дані про забудовників та будівництво в цілому.

Багато інформації про забудовника можна отримати за допомогою інтернет-сервісу “Опендатабот“. Там міститься не лише інформація про державну реєстрацію певної компанії. Тут також можна отримати відомості про окремі судові провадження які стосуються компанії забудовника, а також інформацію про земельні ділянки, які належать забудовнику. Опція сервісу має обмежений безкоштовний функціонал. Платна версія надає можливість доступу до більшої кількості державних реєстрів

Не менш корисним в плані перевірки інформації про забудовника є спеціалізований онлайн-ресурс з нерухомості – ЛУН.ЮА.

Там міститься деталізована інформація про більшість ЖК в великих містах (Львів, Київ, Одеса, Харків, Дніпро). Сервіс розвивається та кожного року пропонує розширення функціоналу та цікаві інтернет-рішення

 

РЕПУТАЦІЯ І ВІДГУКИ ПРО ЗАБУДОВНИКА

При купівлі квартири в новобудові важливо  отримати об’єктивну інформацію не лише про компанію забудовника, але й про якість будівництва ЖК, репутацію на ринку новобудов, відсутність конфліктів з вкладниками та інші важливі моменти.

Фраза «Google на допомогу» тут як ніколи доречна. Google-пошук надає можливості залишати відгуки про той чи інший об’єкт на супутниковій карті. Це дозволяє отримати більше інформації про різноманітні локації, в тому числі і про житлові комплекси та новобудови.

Сучасна молодь все частіше довіряє інтернет-відгукам на Google сервісах. Хоча вони не завжди відображають реальний стан справ. Тому ознайомитись з відгуками про того чи іншого забудовника – досить корисна річ при виборі квартири в новобудові.   

Крім цього перевірити квартиру в новобудові та інформацію про забудовника можна також через різноманітні спеціалізовані форуми.

Як правило ознайомлення з ними відбере у Вас багато часу. Але там можна дізнатись багато цікавого. Адже не про все напишуть у ЗМІ. Якщо у певного забудовника є проблеми при будівництві, або  якість житла – незадовільна, про це на форумі обов’язково згадають.

 

КРАЩЕ ВСЕ ТАКИ ДО ЮРИСТА

Так чи інакше, можливостей для перевірки забудовника є достатньо в інтернеті. Однак знати джерела інформації, не завжди означає – вміти правильно аналізувати інформацію. Самостійно перевірити інформацію про забудовника – реально але ненадійно. Особливо коли мова йде про великі кошти за квартиру в новобудові.

Для цього все ж таки краще звернутись до спеціаліста. Такими можуть бути ріелтори та працівники сфери нерухомості. Однак найбільш комплексний аналіз і перевірку може провести лише кваліфікований юрист. В європейських країнах та Америці жоден контракт з нерухомості не обходиться без супроводу юриста. Наша держава – очевидно виняток із правил.

Адже близько 80% усіх угод на ринку новобудов відбувається без залучення юриста. В кращому випадку, особа, яка купляє квартиру в новобудові попросить знайомого «юриста» «глянути одним оком  на договір». Наслідком такої безпечності може бути втрата великої суми коштів. Будівельні афери на ринку новобудов досі не рідкість.

Тому, краще звернутись до юристів в сфері перевірки новобудов та замовити висновок.

 

Якщо Ви шукаєте квартиру в новобудові – то Вам пощастило. Адже Адвокатське бюро Андрія Волинця  надає саме такі послуги на ринку новобудов м.Львова. Звертайтесь по юридичну допомогу до наших юристів, і збережіть від втрати Ваші інвестиції в нерухомість. Телефонуйте нам: +38 097 653 653 5.

Також якщо Вас цікавить тема будівництва і нерухомості, – читайте інші матеріали на нашому сайті на цю тематику. Ми спеціалісти у сфері нерухомості і будівництва. Тому звертайтесь до нас. Завжди до Ваших послуг!

 

Close Menu