ЮРИДИЧНІ ПОСЛУГИ ЛЬВІВ – АДВОКАТСЬКЕ БЮРО АНДРІЯ ВОЛИНЦЯ. Консультація адвоката для бізнесу

СХЕМА ФІНАНСУВАННЯ БУДІВНИЦТВА ЖИТЛА. ЮРИДИЧНІ АСПЕКТИ КУПІВЛІ ЖИТЛА В НОВОБУДОВІ

СХЕМА ФІНАНСУВАННЯ БУДІВНИЦТВА ЖИТЛА. ЮРИДИЧНІ АСПЕКТИ КУПІВЛІ ЖИТЛА В НОВОБУДОВІ

Купівля житла в новобудові – досить поширене явище. Кожна сімя мріє про нову квартиру в новобудові. При виборі квартири в новобудові необхідно розуміти юридичні аспекти придбання житла. Одним із таких аспектів є механізм залучення коштів забудовником від покупців нерухомості.

Ці механізми повинні бути законними і відповідати вимогам нормативних актів у сфері інвестування.

Станом на сьогодні основним актом законодавства з цього приводу є Закону України «Про інвестиційну діяльність».

Саме він визначає допустимі способи залучення фінансів інвесторів у будівництво житла.

Відповідно до ст..4 згаданого Закону, «Інвестування та фінансування будівництва об’єктів житлового будівництва з використанням недержавних коштів, залучених від фізичних та юридичних осіб, у тому числі в управління, може здійснюватися виключно через фонди фінансування будівництва, фонди операцій з нерухомістю, інститути спільного інвестування, а також шляхом емісії цільових облігацій підприємств, виконання зобов’язань за якими здійснюється шляхом передачі об’єкта (частини об’єкта) житлового будівництва. Інші способи фінансування будівництва таких об’єктів визначаються виключно законами.»

Таким чином, станом на сьогодні Закон виділяє такі основні схеми фінансування будівництва:

  • фонди фінансування будівництва, фонди операцій з нерухомістю
  • інститути спільного інвестування
  • емісії цільових облігацій.

Однак, слід визнати, що жоден із згаданих способів фінансування будівництва не є популярним серед забудовників.

Як же тоді розібратись в законності схеми фінансування будівництва.

Як вже було згадано в ст..4 Закону України «Про інвестиційну діяльність» – Інші способи фінансування будівництва таких об’єктів визначаються виключно законами.

Саме на цю норму сси лають забудовники, і підбирають найбільш вигідні для себе способи залучення коштів.

При юридичній перевірці новобудови важливо орієнтуватись в основних із цих механізмів. А також розуміти і передбачити можливі юридичні ризики.

ПОПУЛЯРНІ СХЕМИ ФІНАНСУВАННЯ БУДІВНИЦТВА

Станом на сьогодні на ринку новобудов Львова, Києва, Одеси та інших міст України Забудовники вибирають наступні механізми залучення коштів та купівлі-продажу квартири в новобудові:

  • продаж форвардних контрактів (деривативів)
  • попередні договори
  • купівля-продаж майнових прав на квартиру
  • пайова участь в житлово-будівельному кооперативі

Давайте розберемось у цих різновидах фінансування будівництва житла.

КУПІВЛЯ-ПРОДАЖ ФОРВАРДНОГО КОНТРАКТУ

Ця схема фінансування стає дедалі поширенішою у великих містах (таких як Львів, Київ, Одеса). Її реалізація полягає у продажі права на придбання у майбутньому майнових прав на квартиру чи самої квартири за певною фіксованою і вигідною ціною. Для цього на товарній біржі укладається форвардний контракт або як його називають – фінансовий інструмент (дериватив).

Після викупу деривативу особа набуває можливість пред’явити його до виконання (на зразок векселя чи цінного паперу). Власник прав на квартиру зобов’язаний прийняти форвардний контракт до виконання та передати квартиру чи майнові права на неї.

ПОПЕРЕДНІЙ ДОГОВІР

На стадії будівництва будинку, квартира як об’єкт нерухомості ще не існує. Тогму сторони відповідно до вимог цивільного кодексу вправі домовитись про купівлю певного майна наперед, уклавши як підтвердження своїх майбутніх зобов’язань спеціальний ПОПЕРЕДНІЙ ДОГОВІР. Такий договір укладається в нотаріальній формі. Після введення будинку в експлуатацію Замовник будівництва чи Забудовник реєструють право власності на квартиру на себе. Після цього укладається основний договір купівлі-продажу квартири між забудовником та покупцем. Після підписання основного договору, попередній договір купівлі-продажу квартири вважається виконаним.

ДОГОВІР КУПІВЛІ-ПРОДАЖУ МАЙНОВИХ ПРАВ НА КВАРТИРУ

Як правило цей механізм фінансування використовується в сукупності із договором купівлі-продажу форвардного контракту. Але не є винятком і укладення прямих договорів купівлі-продажу майнових прав на майбутню квартиру в новобудові. В такому випадку особа набуває можливості після готовності будинку зареєструвати право власності на квартиру як на первинного власника. Ця схема не передбачає нотаріального посвідчення договору. Однак за згодою сторін такі договори можуть укладатись і в нотаріальній формі.

ПАЙОВА УЧАСТЬ В ЖБК

Житлово-будівельні кооперативи – це своєрідна правова форма діяльності юридичної особи. У ній є дворівневе членство: засновники ЖБК та так звані асоційовані члени. Покупець квартири купляючи квартиру в новобудові вносить плату у вигляді пайового внеску в ЖБК. Після готовності квартири , ЖБК обмінює за актом членство в ЖБК на об’єкт нерухомості (готову квартиру).

Існують також і інші схеми залучення коштів. Будь-які схеми можуть містити ризики подвійних продажів неіснуючої квартири.

Тому обов’язково скористайтесь юридичними послугами з питань нерухомості у кваліфікованих спеціалістів у сфері новобудов.

Юристи з перевірки новобудов допоможуть розібратись у юридичних тонкощах механізму фінансування житла та збережуть Ваші кошти від втрати.

Якщо Ви плануєте придбати квартиру в новобудові у Львові – звертайтесь до нас. Адже юридична перевірка квартири в новобудові – це наш основний профіль діяльності.

Інвестуйте в нерухомість безпечно – перевіряйте новобудови в юристів Адвокатського бюро Андрія Волинця.

Close Menu