ЮРИДИЧНІ ПОСЛУГИ ЛЬВІВ – АДВОКАТСЬКЕ БЮРО АНДРІЯ ВОЛИНЦЯ. Консультація адвоката для бізнесу

ЯК РОЗПІЗНАТИ  АФЕРУ НА РИНКУ НОВОБУДОВ. ПОРАДИ ЮРИСТА З ПЕРЕВІРКИ НОВОБУДОВ

ЯК РОЗПІЗНАТИ  АФЕРУ НА РИНКУ НОВОБУДОВ. ПОРАДИ ЮРИСТА З ПЕРЕВІРКИ НОВОБУДОВ

Ринок новобудов стрімко розвивається. Забудовники конкурують між собою та намагаються привернути увагу покупців будь-якими законними та незаконними засобами. Останніми засобами користуються, як правило, аферисти, які вдають із себе порядних забудовників.

Афери на ринку новобудов сьогодні ще досить часте явище. Особливо це стосується забудовників, які бажають  заробити «легкі» гроші і люблять годувати своїх клієнтів гарними обіцянками, пропонуючи дуже вигідні умови продажу житла.

ПЕРЕВІРЯЙТЕ УВАЖНО ДОКУМЕНТАЦІЮ НА БУДІВНИЦТВО

Щоб не потрапити на гачок горе-забудовників, інвесторам потрібно уважно перевіряти документацію на будівництво при купівлі житла в новобудові.

Будь-забудовник, який починає будувати, робить це з однією метою – заробити

Як показує досвід, часто будівельні компанії не бажаючи брати на себе додаткові зобов’язання перед містом та інвесторами, починають будувати багатоквартирний будинок на земельній ділянці, де це заборонено, не отримавши при цьому дозвільних документів.

Таких новобудов досить багато, особливо це стосується окремих великих міст: Львова, Києва, Одеса, Дніпра. Як правило, усі проблеми  забудовника вирішуються, на жаль, корупційним шляхом.

Такі забудовники діють за принципом: «Головне почати будівництво і почати продавати, а дозвільні документи можна буде купити потім».

Таким чином, забудовник свідомо припускає, що багатоквартирний будинок з вже проданими квартирами  не наважаться зносити ні контролюючі органи, ні місцева влада.

 

ВЕЛИКИЙ РИЗИК ДОВГОБУДІВ

Проблеми з документацією забудовника та можливі перебої у фінансуванні будівництва перетворюють колись успішне будівництво в довгобуд. Практика доводить що такі випадки непоодинокі. Забудовники – аферисти використовують перевірену роками схему: будівництво першого будинку фінансується з вкладень інвесторів другого будинку, і так далі.

Таким чином Забудовник, не отримуючи документів і не вкладаючи власних коштів у будівництво, утворює пірамідальну схему залучення грошей, роблячи при цьому видимість активного будівництва.

При такому  розвитку подій, піраміду розпізнати досить важко. Потрібно дивитись на деталі схеми продажу та уважно вичитувати договір із забудовником. Договори з інвесторами, в таких випадках, не містять ніяких умов щодо повернення вкладених інвестором грошей, або ж умови прописані, але лише на користь забудовника.

Тобто в разі зупинки будівництва інвестор стає заручником ситуації, – коли і обіцяної квартири  немає і гроші неможливо повернути, оскільки за договором права не порушені.

 

НЕ ВІРТЕ ОБІЦЯНКАМ І ПЕРЕВІРЯЙТЕ ІНФОРМАЦІЮ ПРО НОВОБУДОВУ І ЗАБУДОВНИКА

Забудовники люблять перебільшувати. Гарні візуалізації, солодкі обіцянки,  респектабельні відділи продажу з гарними дівчатами-консультантами. Все це створює ілюзію престижності і надійності забудовника.

Однак, за гарною обгорткою далеко не завжди приховується добросовісний забудовник. Після того, як ви віддасте гроші за квартиру, відношення менеджерів і персоналу забудовника різко змінюється. Про це говорять ледь не усі жертви будівельних афер.

Отож, будьте пильні. Перед тим як віддавати свої кошти в руки чужих і невідомих вам осіб, добре перевірте наскільки правдивою є інформація про ЖК. Порадьтесь зі спеціалістами у сфері будівництва і нерухомості. Найкраще звернутись до фахівців, які працюють на цьому ринку і можуть об’єктивно оцінити усі ризики, а також можуть співставити факти та надану забудовником інформацію.  Не варто довіряти у цьому власним можливостям і інтернет-ресурсам. Адже вони не завжди об’єктивні у своїй інформації.

Дуже часто заявлені строки будівництва є нереальними до виконання. А низька ціна квадратного метра  в подальшому коригується на різноманітні коефіцієнти, оскільки це було передбачено в договорі, який Ви підписали.

 

ПЕРЕВІРЯЙТЕ НЕРУХОМІСТЬ ЧЕРЕЗ  ВУЗЬКОПРОФІЛЬНИХ ЮРИСТІВ

Не кожен юрист практикує у сфері нерухомості. Відтак, він не володіє тонкощами конкретного питання та не зможе своєчасно розпізнати ступінь ризиків. Бажано завжди звертатись до вузькопрофільних юристів.

 Роблячи юридичну перевірку новобудови юрист по нерухомості вникає в деталі кожного будинку, що будується навіть в рамках одного житлового комплексу і одного Забудовника. Незалежна та об’єктивна оцінка ситуації  тут буде дуже корисна.  Адже інвестор робить вибір новобудови в більшій мірі емоційно,  керуючись картинкою майбутньої нерухомості бажаючи створити комфорт для себе і своєї сім’ї. При прийнятті рішення менеджер відділу продажів акцентує увагу інвестора на плануванні, інфраструктурі та інших перевагах будинку або житлового комплексу, не зважаючи на юридичну сторону – гарантії і захищеність інвестора.

Кожен договір з купівлі житла – це великі гроші. Тому,  неправильне вкладення коштів  створює колосальні ризики для Вашого майбутнього і безпеки Вашої родини.

Задумайтесь, чи  варто у цьому питанні сподіватись лише на досвід знайомих, ріелтора або особисту інтуїцію? Пам’ятайте, юрист з нерухомості не зацікавлений в результаті операції (на відміну від маклера чи забудовника), тому надасть об’єктивний висновок і відкриє вам всі проблемні моменти.

Бережіть свої гроші та інвестуйте у нерухомість безпечно.

У випадку наміру перевірити свою нерухомість перед купівлею квартири в новобудові, ВИ можете звернутись до адвокатського бюро Андрія Волинця.

Будемо раді допомогти Вам у цьому питанні. Замовляйте перевірку квартири в новобудові за тел.. +38 097 653 653 5.

Close Menu