ЮРИДИЧНІ ПОСЛУГИ ЛЬВІВ – АДВОКАТСЬКЕ БЮРО АНДРІЯ ВОЛИНЦЯ. Консультація адвоката для бізнесу

ЮРИДИЧНІ РИЗИКИ ПРИ КУПІВЛІ КВАРТИРИ В НОВОБУДОВІ

ЮРИДИЧНІ РИЗИКИ ПРИ КУПІВЛІ КВАРТИРИ В НОВОБУДОВІ

Купити квартиру в новобудові мріє кожен. Однак дуже часто люди вкладаючи кошти в інвестування нової квартири не усвідомлюють наскільки ризикованим є необдуманий вибір забудовника і квартири в певному ЖК. Як правило люди значну увагу приділяють зовнішній «обгортці» та довіряють яскравим фото з сайту Забудовника. При цьому не звертаючи увагу на юридичні ризики.

Юристи з перевірки новобудов знають безліч невдалих «кейсів» щодо інвестування у житлову нерухомість. Будівельні афери – досі не рідкість. А довірливі покупці квадратних метрів продовжують потрапляти у пастки недобросовісних забудовників. Як наслідок – «заморожені» власні кошти на десяток років або взагалі – їх втрата.

Юридична перевірка квартири в новобудові  допоможе уникнути суттєвих ризиків втрати коштів.

Забудовників потрібно перевіряти перед покупкою. Основні ризики, які можуть виникнути:

  1. НЕЗАКОННІСТЬ БУДІВНИЦТВА

– компанія не завжди має повний пакет документів, необхідних для початку будівництва. Іноді документи бувають фіктивними і показані тільки на сайті забудовника. Їх немає в реєстрах;

  1. НЕДОБРОСОВІСНІСТЬ ЗАБУДОВНИКА

– досить часто забудовник не виконує зобов’язання перед клієнтом і будівництво заморожується;

  1. НЕВІДПОВІДНІСТЬ ДОКУМЕНТІВ І СПОРУДЖУВАНОГО ОБ’ЄКТА.

Як правило – це будівництво без дозволів або з виданим дозволом, але зовсім на інший об’єкт. Видали дозвіл на будинок 5 поверхів, а забудовник будує будинок 6-9 поверхів. Таке часто буває.

 

4. Несвоєчасне ВВЕДЕННЯ БУДИНКУ В ЕКСПЛУАТАЦІЮ

 – документація інженерних мереж може бути неузгодженою. Через це як правило  терміни передачі квартиру можуть суттєво затягнутись.

 

5. «ПІДВОДНІ КАМЕНІ» ДОГОВОРУ ІЗ ЗАБУДОВНИКОМ

– приховані штрафи і комісії, якими обкладається покупець. Вони можуть бути до 20% від вартості квартири. Але частіше гроші просто не повертають. Договори як правило прописані по шаблону забудовника. І ббез юридичної допомоги Вам буде дуже важко щось змінити у цьому договорі.

 

6. РИЗИК ПОДВІЙНИХ ПРОДАЖІВ ОДНІЄЇ КВАРТИРИ

 – один і той же об’єкт може продаватися одночасно кільком людям. Як наслідок, інвестор може втратити усі кошти і не домогтися визнання за собою права власності. Адже другий покупець може бути добросовісним набувачем квартири. Відтак суд визнає його власником, а Вам може відмовити. Тут найголовніше – хто перший зареєстрував спірну нерухомість  в державному реєстрі речових прав.

 

7. КВАРТИРА ЗАСТАВЛЕНА В БАНК

– банківська установа може вилучити квартиру у власника за борги забудовника, якщо об’єкт виступав в якості застави при видачі кредиту. Дуже часто забудовник передає у заставу ще не збудовану нерухомість. Наприклад, незавершене будівництво або майнові права на майбутню квартиру.

 

8. НЕІСНУЮЧА КВАРТИРА

– відсутність можливості законного оформлення права власності на об’єкт. ЦЕ як правило буває тоді, коли Забудовник будує зайві поверхи. При здачі будинку в експлуатацію виникає проблема з реєстрацією незаконно збудованих поверхів і площ. Адже такі зміни мали б відбуватись через процедуру погоджень ДАБІ. В результаті людина отримує квартиру без правовстановлюючих документів. Як то кажуть «чемодан без ручки».

Якщо Ви знайшли квартиру в новобудові – обов’язково перевірте її на предмет юридичних ризиків.

Зверніться до юристів по перевірці новобудов чи спеціаліста з нерухомості.

Якщо ви маєте намір придбати квартиру у Львові – тоді звертайтесь до нас за тел. 0976536535 і ми проконсультуємо Вас та проведемо для Вас повну юридичну перевірку квартири в новобудові.

Бажаємо Вам завжди вдалого придбання квартири в новобудові!

Close Menu